niedziela, 3 lutego 2013

Scenariusz- Relacje w środowisku medialnym


Temat: ,,Relacje w środowisku medialnym"
Czas realizacji: 3 godziny.

 Cel główny:
-uczestnik zna relacje zachodzące w środowisku medialnym.

 Cele szczegółowe zajęć: 

1) Dba o własny wizerunek:
-umie wskazać elementy swojego wizerunku on-line, jak i innych,
-potrafi dołączyć się do wybranej społeczności i uczestniczyć w jej życiu,
-umie rozróżnić świat doświadczalny w mediach a rzeczywistości,
-uczestniczy w życiu społecznościowym, gdzie tworzy swój wizerunek np. uczestniczy w kołach hobbistycznych, poddaje się terapiom internetowym.

2) Wie jak komunikować się w sieci: 
-potrafi odróżnić komunikaty prawdziwe od fałszywych,
-rozumie, że anonimowość w internecie jest bezpieczna,a każdy jego ruch w internecie zostawia ślad,
-wie,jaka jest różnica między komunikacja formalna a nie formalną,
-zna sposób na to,aby znaleźć osoby, które maja podobne zainteresowania,
-zdaje sobie sprawę, że swoim zachowaniem nie wolno ranić innych  i w procesie komunikacji nie dopuszcza się zachowań nieakceptowanych społecznie np. obelgi, prowokowanie do kłótni.

3) Zna otoczenie w środowisku medialnym:
- umie posługiwać się nowymi technologiami,
-potrafi aktywnie uczestniczyć w wybranych społecznościach on-line,
-zna zasady bezpieczeństwa i higieny korzystania z mediów. 

 Przebieg zajęć:

1) Nauczyciel opowiada o środowisku medialnym.
2) Prezentuje fora społecznościowe.
3) Nauczyciel dzieli na grupy, każe znaleźć jakiekolwiek forum społecznościowe i dołączyć do wybranej społeczności,
4) Uczniowie mają znaleźć osobę,która ma podobne zainteresowania do niej, napisać do niej a do tego być osobą anonimową.

 Pomoce naukowe: 
-komputer z internetem,
-rzutnik.

 Metody pracy:
-prezentacja,
-podział uczni na grupy,
-dyskusje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz